Dolina Rospudy - HELP!

Forum dla tematów bez własnej kategorii.

Moderator: Krzysztof

Dolina Rospudy - HELP!

Postprzez BartekS » Śr lip 19, 2006 7:50

YO!

Pewnie wielu z Was otwierając dzisiejszą "Wyborczą" zauważyło artykuł "Ratujmy Dolinę Rospudy!"

NIe wiem na ile taka akcja ma sens i czy w ogóle jest w stanie cokolwiek zmienić, ale gdyby akurat miało "zabraknąc paru głosów", to pyknijcie list do Lecha - może coś dobrego z tego wyjdzie....

Link: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 91896.html

Pozdr

BArtek
BartekS
Ranga 3
Ranga 3

Postprzez areks » Śr lip 19, 2006 8:58

Bartku,

Jak najbardziej przyłączamy się do protestu.
Ja z Izą mieliśmy przyjemność być w tej okolicy (tam gdzie Rospuda zaczyna się) i są tą bardzo piękne tereny.

Dlatego Warto protestować i liczyć, że zmienimy to co inni chcą popsuć.
pzd
arek
areks
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez Szurak » Śr lip 19, 2006 10:14

Ja już się wpisałem.
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez Krzysztof » Pn lip 24, 2006 14:48

Podpisałem się jako pięćdziesiąt dwa tysiące sto siedemdziesiąty dziewiąty (52.179). Wiem, że nasz kraj potrzebuje dobrych dróg, ekspresówek i autostrad. Ale wkurza mnie jak ta potrzeba ma być jedynym argumentem. Ignorancja i indolencja urzędników kryta jest "potrzebą", "koniecznością", "dramatyczną sytuacją mieszkańców Augustowa" itd. A do roboty się weźcie urzędasy! Tyle "frontów drogowych" jest do wygrania, że obwodnica Augustowa w wersji gwałcącej środowisko naturalne - a co za tym idzie - bez szans na wsparcie z pieniędzy unijnych - chyba nie jest warta obrony. Wałbrzych czeka na obwodnicę, A4 na 50 km kawałek do Zgorzelca, Wrocław na obwodnicę autostradową i S8 do Warszawy. Robota czeka!
Krzysztof
Krzysztof
Ranga 7
Ranga 7

Postprzez GMB » Pn lip 24, 2006 15:28

Krzysztof na Prezydenta, Premiera, Ministra, Marszalka, Komendanta itp!!!! :twisted:
GMB
Ranga 5
Ranga 5

Postprzez Krzysztof » Wt lip 25, 2006 12:02

Wszystkiemu nie podołam, ale mam nadzieję, że pomożecie.

POMOŻECIE :?: :!:
Krzysztof
Krzysztof
Ranga 7
Ranga 7

Postprzez Szurak » Wt lip 25, 2006 15:57

Na genseka też startujesz? :shock:
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

DOLINA

Postprzez Monia » Cz lut 15, 2007 21:56

Ludzie!!! no nie, może tak być, że banda arogantów dewastuje przyrodę!!!!!! Nie mogę wprost tego znieść! Napiszcie mi, że to zły sen...
Monia
Ranga 3
Ranga 3

Postprzez EdytaCh » Pt lut 16, 2007 8:49

Ja tam nie wierzę w to co gadają w mediach. W tym kraju nie jest tak prosto wyciąć kawał lasu i na pewno nie decyduje o tym jedna osoba.A budowa drogi to setki ekspertyz i decyzji zezwalających na wszystko - dosłownie wszystko.
Przepraszam, że piszę nie po myśli tego tematu ale fajnie się jeździ obwodnicami, a ekolodzy zawsze przesadzają – wiem coś o tym - poznałam kilku.
EdytaCh
Ranga 5
Ranga 5

Postprzez dorka » Pt lut 16, 2007 20:07

Ja podpisałam listę w obronie Doliny Rospudy.
Myślę, że nie można być głuchym na protesty nie tylko ekologów, ale i innych instytucji.
Ignorancja- to słowo chyba najlepiej opisuje działania pana ministra.

pozdrawiam,
D
PS Pisze, tak bo kiedyś chciałabym popłynąć Doliną Rospudy podczas spływu- nie podziwiając przy okazji jadących TIR-ów.
dorka
Ranga 2
Ranga 2

Postprzez Szurak » Pn lut 19, 2007 16:59

dorka napisał(a):Pisze, tak bo kiedyś chciałabym popłynąć Doliną Rospudy podczas spływu- nie podziwiając przy okazji jadących TIR-ów.
Ja też jestem za tym, żeby ten las oszczędzić, ale twój wpis jest przykładem, jak dajemy się omamić tym nawiedzonym ekologom - te tiry i tak muszą jakoś przez tę rzekę przejechać, więc podczas spływu i tak je zobaczysz, tylko w innym miejscu...
A przypomnę postulat Klubu Rzymskiego (ciekawe, czy ktoś pamięta, że było coś takiego)- żeby wzrost gospodarczy ograniczyć do zera, niby w celu ochrony środowiska. Jesteście w stanie sobie coś takiego wyobrazić? Wg nich nalepiej, jakbyśmy w ogóle nie wychodzili z jaskiń. :lol:
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez Monia » Pt lut 23, 2007 20:39

W dzisiejszej Gazecie przeczytałam i kolejny raz zostałam omamiona, ze np. TIRy i towary mozna transportować znacznie taniej i ekologicznie koleją. I nie potrzebna będzie obwodnica. Takie rozwiązanie funkcjonuje już od dawna w wielu krajach...
Jeśli obwodnicy nie ma 700 tys. Wrocław to czy Augustów i Suwałki ( razem ok 100 tys. mieszkańców) muszą mieć kosztem jedynych takich obszarów w Europie???
W Polsce wciąż można bardzo łatwo wyciąć drzewa, motywując to np. zaśmiecaniem przez drzewa posesji, tudzież ogródka działkowego. To jest objaw totalnej głupoty!!!!!
Monia
Ranga 3
Ranga 3

Postprzez GMB » Pt lut 23, 2007 22:19

Czytam te wszystkie protesty postulaty, ogladam w tv ludzi wiszacych na drzewach i czuje, ze tradycyjnie mamy jakies nasze polskie bagienko. Dzieki calemu temu zamieszaniu dowiedzialem sie po blisko trzydziestu latach, ze jest w naszym kraju cos takiego jak Dolina Rospudy co jest jedynym pozytywem calego tego zamieszania. Nie rozumiem jednak tego, czy w zwiazku z budowa tej slynnej juz drogi dolina ta zapadnie sie pod ziemie, zostanie w calosci z nia zrownana czy stanie sie z nia cos rownie zlego?!? Najgorsze jest to, ze ten maly knur w d... dety wykorzystuje zamieszanie 'ekologiczne' do swoich politycznych potrzeb. Zygac sie chce.
Monia, link dla Ciebie: www.tirynatory.pl
Jesli chodzi o mnie, poki co ani nie zamierzam tamtedy podrzowac, ani nie zamierzam spacerowac po rospudzkich mokradlach wiec moge wyrazic jedynie wewnatrzna objetnosc i pozostawic decyzje w rekach tych, ktorych problem dotyka bezposrednio.
A przydrozne drzewa wyciac w pien wszystkie co do jednego!! (i oczywiscie sadzic tam gdzie sa one ptrzebne) :twisted:
GMB
Ranga 5
Ranga 5

Postprzez Monia » So lut 24, 2007 19:15

Dzięki za linka Chomiku,
a może by tak zareklamować TIRY NA TORY na naszej stronie... Co Państwo na to?
Co do przydrożnych drzew to w dużej mierze przyczyniają się do wyeliminowania z populacji głupoty, która zagraża populacji w stopniu najwyższym więc nie jestem taka pewna co do wycinki:twisted:
Monia
Ranga 3
Ranga 3

Postprzez Krzysztof » N lut 25, 2007 13:49

Monia, Monia, spokojnie!
Bo w ten sposób co mówisz, to rzeczywiście chcesz nas cofnąć do jaskiń!

Oczywiście, że potrzebna jest obwodnica Augustowa i Suwałk, żadnym rozwiązaniem w tym względzie nie będzie wożenie TIRów koleją! I nie mów o Wrocławiu, bo świetnie wiesz, że wielkim nakładem sił i środków będzie budowana wielka Autostradowa (!) Obwodnica Wrocławia. Więc to, że teraz jej nie ma jest stanem skandalicznym ale już powoli schyłkowym.

Najważniejszy jest fakt, czy obwodnica Augustowa musi iść przez unikatową Dolinę Rospudy. Podobno nie musi, a skoro nie musi, to należy ją poprowadzić inną drogą A NIE REZYGNOWAĆ Z BUDOWY W OGÓLE!

Pomysł TIRy na tory nie jest nowy, ale jakoś nie do zrealizowania. Nieprawdą jest, że z powodzeniem funkcjonuje w "wielu krajach". Funkcjonuje - to prawda - w paru, głównie alpejskich, do przewożenia TIRów przez tunele pod Alpami. Również "taniość" tego rozwiązania jest nie do końca policzona i iluzoryczna, a już z całą pewnością nie do wykonania tam, gdzie nie ma torów. Jak wiesz - w Polsce wschodniej z torami jakoś słabawo...

I jeszcze jedno - porządkując - nie zaczynajmy nowego tematu, jeśli już dokładnie taki sam został otwarty.
Krzysztof
Krzysztof
Ranga 7
Ranga 7

Postprzez GMB » N lut 25, 2007 16:21

Jesli chodzi o obwodnice Wroclawia to powazna przeszkoda na dzis sa dzialkowicze i ich pseudo ogrodki. Pisze pseudo bo wystarczy sie tam przejsc i na wlasne oczy przekonac czego tam nie ma. Nie wyobrazam sobie tego zeby przez pare rozlatujacych sie altanek z powybijanymi szybami w oknach i grilli przy ktorych mozna sie nagrzmocic jak wyjdzie slonko i potem odlac pod dzika czeresnia skutecznie blokowalo projekt budowy obwodnicy. To jakas paranoja.

Monia: naprawde uwazasz, ze kazdy kto konczy zywot na przydroznym drzewie zalicza sie automatycznie do glupcow?!?
GMB
Ranga 5
Ranga 5

Postprzez Szurak » N lut 25, 2007 17:26

Chciałbym stanąć w obronie przydrożnych drzew. Ich wycinanie to takie samo barbarzyństwo jak wycinanie doliny Rospudy. Idąc tropem rozumowania Chomika należałoby zakazać ruchu drogowego i wtedy nie będzie żadnych ofiar.
Co do tirów na torach zgadzam się w pełni z Krzysztofem. Dzisiaj liczy się czas transportu a jakoś nie wyobrażam sobie, by nasza kolej podołała takiemu zadaniu. Na tej stronie posługują się dziwnymi argumentami: "Wszystkie TIR-y, które spowodowały w 2004 roku wypadki na polskich drogach (4349 TIR-ów) zmieściłyby się na zaledwie 100 pociągach towarowych". Powinni policzyć wszystkie tiry a nie tylko te, które ulegają wypadkom...
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez BartekS » N lut 25, 2007 19:05

I jeszcze jedno - porządkując - nie zaczynajmy nowego tematu, jeśli już dokładnie taki sam został otwarty

Prawdę rzecze...

Co do działek - tak mówią ze przez działkowców - pytanie tylko kto temu wierzy? JA nie. Generalnie jest tak że jak trzbea znaleźć winnych to wszytko przez cylkistów... Wg. minie jak się nie potrafi bądź nie chce to właśnie szuka się potem takich działkowców. Przecież nawet gdyby to było ich - to się wywłaszcza, a przecież ich nie jest tylko związku i mimo pisanych petycji i protestów mogliby sobie skoczyć. I zasłanianie się działkowcami we Wrocławiu akurat to taki słaby argument wg. mnie. Ale może tylko wg. mnie....

A TIR'y - no cóż - ilosć dróg (nie piszę juz o stanie) mamy taką jaka była planowana jeszcze chyba w latach 70'tych, gdzie najcięższym samochodem był LIAZ/KAMAZ (?) kóry wazył 4 tony (?). I nie rozkopanie Rospudy (bo ani obwodnica Augustowa ani pewnie parę innych nic nie zmienią) ale kompletnie nierobienie (poza b.nielicznymi wyjątkami) nic w dalszym ciągu jest największym dramatem. Jak można "remontować" droge która może być dwupasmowa robiąc ją nadal jako jednopasmowa z 2 metrowym poboczem oddzielonym ciągłą? Na ch...j komu to pobocze??? (na "trasie" Wrocław-Warszawa na przykład). I tylko kolejne ekipy mają hasło wyborcze "zbudujemy X km. autostrad". Może "poprawianie" tego stanu zaczynając od Rospudy właśnie będzie kolejnym minusem, który takich jak obecnie miłościwie nam panujący wybrac nam więcej nie pozwoli? Tak sobie tylko marzę....

Ranga 3

Postprzez Krzysztof » N lut 25, 2007 23:26

Dzięki Adminie, że scaliłeś wątki o Rospudzie!

Bartuś
Ponoć w ilości dróg jesteśmy w ścisłej europejskiej czołówce - na drugim miejscu za Niemcami. To licząc jakoś kilometry na powierzchnię czy coś takiego. Oczywiście chodzi jeszcze o ich standard i stan. Ale ponoć tak jest - wyjaśnił mi jeden z profesorów w mojej szkole i w tym tkwi ponoć jedna z przyczyn ich złego stanu - nie stać nas generalnie na utrzymywanie takiej ilości dróg. Trudno mi w to uwierzyć (że to główny problem) i jakoś jestem nieprzekonany.

Również bronię drzew przy drodze, choć nie jest tak, że każdy, kto na nich ginie to debil (choć całkiem spora to grupa - jak sądzę). Myślę, że należy je sadzić za rowami, ale zwykłe wycinanie tych co rosną przed rowami wcale mi się nie podoba. Mieszkam w górach, gdzie drogi są kręte i przyjmuję to, nie żądając ich prostowania. W Wałbrzychu jest albo z góry albo pod górę, a nie żądam niwelacji terenu. W regionie moim Niemiec nasadził drzew przed rowami - niech więc rosną. W końcu rosną dłużej niż ja żyję, a co dopiero mówiąc o mojej jeździe.

Żądam budowy autostrad, dróg szybkiego ruchu i obwodnic. Żądam poprawy nawierzchni i poszerzenia tych, które się da. Bo nikt mi łaski nie robi. Płacę na to. Całkiem sporo.
Krzysztof
Krzysztof
Ranga 7
Ranga 7

Postprzez Monia » Pn lut 26, 2007 16:27

\Dzięki Adminie, że połaczyłeś te wątki. Trochę mi się dostało za ten nowy :oops:
Chomik, nie twierdzę, że wszyscy ginący na drzewach to głupcy ale jakaś selekcja naturalna musi być. Geny przekaże tylko ten najsprytniejszy no i żywy oczywiście :wink:
Zgadzam się z Krzysiem, że drzewa przydrożne były wcześniej niż my i wystarczy zdjąć nogę z gazu... Ludzie zachowują się jakby byli pępkami świata i sami na siebie kręcą bicz!!!! I nie uważam, że jaszczurki i żabki są mniej ważne niż ludzie ( to a propos wypowiedzi jednego z Augustowiaków z wczorajszej pikiety)!!! Napisałam sobie no i mi ulżyło :D

TIRY NA TORY TO FAJNY POMYSŁ!!!!!!!

PS. Nieprawdą jest jakobym chciała cofnąć wszystkich do jaskiń, chyba, że byłby w nich prąd :wink:
Monia
Ranga 3
Ranga 3

Następna strona

Powrót do Wszystkie inne tematy