Polityka

Forum dla tematów bez własnej kategorii.

Moderator: Krzysztof

Postprzez areks » Pt lut 02, 2007 8:52

Bartku,

A Ty wczoraj meczu w piłkę ręczną nie mogłeś oglądać tylko politykę ????

Odnośnie Twoich słuchowisk - to co masz jeszcze w Twojej kolekcji? i w jakim formacie? (pewnie mp3?)
pzd
arek
areks
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez Krzysztof » Pt lut 02, 2007 15:26

Oglądałem wczoraj "Co z tą Polską", bo była po tym szczypiorniakowym horrorze (tak sobie pomyślałem - grają godzinę i pada kilkadziesiąt bramek, to jak piłka nożna mogłaby mnie poruszyć, skoro tam biegają półtorej godziny i potrafią nie strzelić ŻADNEJ??).

Muszę Ci Bartek powiedzieć, że skoro oglądałem, to nie był to program do spągu żenujący. Wyobraź więc sobie co się potrafi dziać. Generalnie staram się oglądać tylko Fakty TVN, co nie zawsze mi się udaje, a jak się da to "Szkło kontaktowe" na TVN24 - polecam, a poza tym to niech się k..wa zabijają. Nawet już "Wyborczej" nie kupuję - tylko w soboty, kiedy można przeczytać cokolwiek innego niż o tych debilach.
Krzysztof
Krzysztof
Ranga 7
Ranga 7

Postprzez areks » Pt lut 02, 2007 16:32

Krzysztof napisał(a):.... Nawet już "Wyborczej" nie kupuję - tylko w soboty, ......
:shock: :shock: :shock:

Krzyś,
Padają ostatnie bastiony, albo się starzejemy, albo świat się zmienia: nie kupujesz wyborczej, nie jeździsz już golfem, to prawie jak ja bym zaczął jeść mięso!!!! (jeszcze nie jem, ale kto wie co w takim razie stanie się jutro)
pzd
arek
areks
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez GMB » Pt lut 02, 2007 21:28

Arunia, kobiety chyba jednak potrafia odmieniac mezczyzn.... :lol:
GMB
Ranga 5
Ranga 5

Postprzez areks » So lut 03, 2007 0:13

Chomiku,

Nie pozostaje mi nic jak tylko zgodzić się z Twoją wypowiedzią!!! (wyborcza przechyliła tą szalę....)
A jak nasi paparazi??? Podobno byly zdjęcia na sylewstrze, ale nikt nie kwapi się ich wstawić?
pzd
arek
areks
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez koziolek1 » So lut 03, 2007 10:00

a my w ogole wynieslismy telewizor do piwnicy. musimy odpoczac od tej sieczki.
za to jest duzo stacji radiowych które wyciszaja, np muzyka klasyczna.
tylko Chomiku nie mow nic o Radyju M.
koziolek1
Ranga 7
Ranga 7

Postprzez Szurak » So lut 03, 2007 11:09

Krzysztof napisał(a):grają godzinę i pada kilkadziesiąt bramek, to jak piłka nożna mogłaby mnie poruszyć, skoro tam biegają półtorej godziny i potrafią nie strzelić ŻADNEJ??).
Krzysztofie, podpowiem ci, że w koszykówce rzucają jeszcze więcej... A więc są jeszcze bardziej interesujące sporty :wink:

PS. A w snookerze to można zdobyć nawet 147 punktów!
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez GMB » So lut 03, 2007 13:08

Gabrys, dobrze ze mnie uprzedziles bo chcialem juz Wam podac czestotliwosci dla slezanskiego nadajnika.
GMB
Ranga 5
Ranga 5

Postprzez ArekŻ » Pn lut 05, 2007 21:09

Nie myślałem, że temat sportowy wyjdzie tutaj. Zgadzam się w pełni z Krzyśkiem jeżeli chodzi o emocje związane z piłką nożną. Dodam jednak (wbrew opinii większości rdzeniowiczów), że jednym z najnudniejszych sportów są skoki narciarskie. Tutaj przez dwie godziny widzicie tylko dwa razy swojego zawodnika. Po przełączeniu z piłki ręcznej na skoki widać to było najwyraźniej.
ArekŻ
Ranga 5
Ranga 5

Postprzez Krzysztof » Śr lut 07, 2007 16:08

dobra. Zbiorczo się odniosę do tego co napisaliście, choć prawie nic nie jest zgodne z tematem wątku :)

Arek, z "Wyborczą" to doszło do tego, że najpierw czytałem coś w necie a jak kupiłem gazetę w kiosku to znajdowałem w niej to co już czytałem, stwierdziłem, że to bez sensu. Kupuję więc "Wyborczą" w soboty, żeby trafić na porządne teksty o świecie - niekoniecznie, a właściwie zupełnie niezwiązane z debilami z polityki codziennej.

Z furą to jest tak, że zmieniając ją chciałem mieć golfa rzeczywiście. I kupiłem golfa (leon to przecież taka jego hiszpańska odmiana), tylko że ładniejszego i nie tak pospolitego jak te niemieckie, kupowane głównie przez panie.

Szuraku, wiem, że w kosza rzucają więcej i ostatnio nawet oglądałem transmisję LIVE z wałbrzyskiego OSiRu w TVP, gdzie nasz Górnik ograł lidera tabeli - Zastal! Bardzo poruszyły mnie kibicowskie zawołania - krzyczeli "cała Polska je... Śląska" nie wiadomo dlaczego. Poruszyło mnie to tak bardzo, że aż połączyłem się z Katowicami, relacjonując to Bolesławowi, któremu sie to bardzo spodobało (zgodnie zresztą z moimi oczekiwaniami). Piłka nożna nie jest w stanie przykuć na tyle mojej uwagi.
Krzysztof
Krzysztof
Ranga 7
Ranga 7

Postprzez Szurak » Pt lut 09, 2007 18:06

Czyli potwierdza się, że im więcej zdobywają punktów, tym bardziej dana dyscyplina ci się podoba.
Czy ktoś zna dyscyplinę, w której zdobywa się ich najwięcej? :lol:

PS: żeby nie było, że nie na temat, to napiszę coś o polityce: Kaczor pokłócił się z Dornem, oni chyba już w piętkę gonią.
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez GMB » Pt lut 09, 2007 23:15

Ja stawiam na gre w tysiaca :)

Szurak: co to znaczy jak ktos sie goni z kims w pietke????
GMB
Ranga 5
Ranga 5

Postprzez Szurak » So lut 10, 2007 9:47

Nie używają takich wyrażeń na antenie Radia M.? To jest takie staroświeckie określenie.
Teraz nie wiem, jak małolaty mówią, ale za naszych czasów mówiło się "wymiękają" czy coś takiego...
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez GMB » So lut 10, 2007 19:12

W radyju jest uzywanych duzo staroswieckich okreslen, ale tego nie udalo mi sie nigdy wylapac. Moze powinienes wiec zabrac glos na antenie poki jeszcze sil starcza?!
GMB
Ranga 5
Ranga 5

Postprzez Szurak » N lut 11, 2007 14:49

Jak będę 2x starszy i Radyjo będzie istniało, to z pewnością zadzwonię.

A propos zmian w rządzie, to bawią mnie ostatnie komentarze dziennikarzy. Otóż DOrn, kiedy jeszcze był ministrem, raczej nie był dobrze oceniany przez media. Teraz wszyscy mówią, że odszedł jeden z lepszych ministrów. Jakby tego było mało, to mówi się, że Dorn został zdymisjonowany, bo wykazywał za mało zapału w walce z "układem". Tymczasem za swojego urzędowania był oskarżany o czystkę w resorcie.
Gdzie tu sens, gdzie logika?
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez Szurak » N cze 10, 2007 17:40

GMB napisał(a):Moze powinienes wiec zabrac glos na antenie poki jeszcze sil starcza?!
Jeszcze nie szykuję się do dzwonienia do RM, ale ostatnio zakupiłem "zestaw muzyczny". Ustawiając tuner włączyłem automatyczne zapamiętywanie stacji radiowych i Radyjo zapamiętało się pod numerem 1. Przypadek, czy może Ojciec Dyr. ma jakieś "chody" u producentów sprzętu RTV?

Tak właściwie to chciałem coś napisać w związku z wizytą Busha. Jakie to nieszczęście, że wybrano na prezydenta Polski osobę, która ani me ani be po angielsku! Jakże tragicznie wyglądała ta przechadzka po wąskim molo, kiedy obu panom prezydentom deptało po piętach dwoje tłumaczy! Dobrze, że nie pospadali do wody, bo musiałby się wtedy zdekonspirować płetwonurek. Albo te sceny zbiorowe dla fotofeporterów (tu tłumaczy nie było na podorędziu): Kaczyński mówi coś do Busha, coś pokazuje, ten wytrzeszcza na niego gały i robi kompletnie głupią minę, bo nic nie rozumie. Kaczyński też nie rozumie, co mówi do niego Bush, ale udaje, że rozumie itd. Żałosne.
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez Szurak » N cze 17, 2007 16:06

Oto fragment wywiadu w "Dzienniku" z Elżbietą Jakubiak, rzekomo jedną z bardziej "światłych" osób z kręgu obecnej władzy:

E.J.: U nas uważa się, że biznes tworzy państwo, a urzędnicy państwowi je niszczą, a to oni przygotowują wielką infrastrukturę dla życia dziennikarzy, biznesu. Gdyby nie oni, gdyby nie tacy jak ja, byłby pan bez numeru dowodu, zameldowania...
Dz.: Gdyby nie biznes, pani byłaby bez pensji.
E.J.: To nieprawda! Wypracowuję ją jako urzędnik państwowy, wydając panu zaświadczenia, by mógł pan prowadzić działalność gospodarczą, przygotowując działkę do inwestycji i tak dalej. W sumie to ja panu pozwalam pracować.
Dz.: Słucham? To niewiarygodne!
E.J.: Jeżeli robimy takie porównania, to róbmy je do końca. To ja chciałabym zarabiać jedną trzecią tego, co pan redaktor w biznesie.
Dz.: (...)Prywatni właściciele płacą mi tyle, na ile mnie wycenili. Pani całe życie dostawała pensje z podatków, ja nigdy.
E.J.: Przepraszam bardzo, ja też jestem wyceniana przez urzędy państwowe (...)

RATUNKU!!!!!!!!!!!
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez Krzysztof » Cz cze 21, 2007 22:27

Nie, no to ja słyszałem, że ta Jakubiak - to generalnie żadne wysokie loty, zresztą skąd mają być wysokie, jak to jest magistratowy zaciąg - "Halyna z urzędu miasta".

No ale to co zacytowałeś Szuraku, to woła o pomstę do nieba!
Krzysztof
Krzysztof
Ranga 7
Ranga 7

Postprzez Szurak » Pn cze 25, 2007 16:30

Nie wiem, jak wam, ale mnie coraz mniej podobają się te historie z traktatem europejskim (nazwali go "reformującym", tere fere). Nie dość, że to-to ma ponad 300 stron, jest napisane strasznym bełkotem (np. mamy mieć "stały rozwój naszej Planety", ciekawe, co to znaczy, rozrośnie się czy co?). Najgorsze, że ci politycy zachowują się jak karpie głosujące nad przyspieszeniem Wigilii. Art. I-6 mówi o nadrzędności prawa Unii nad prawem krajowym. Skończy się tym, że Polska (i inne kraje) staną się byle republikami w eurosojuzie. I nic nie zmienia fakt, że cytowane przepisy są z odrzuconej eurokonstytucji, bo nowy traktat ma praktycznie zawierać to samo. A Kaczory zamiast negocjować sprawy ważne, czepiły się tylko systemu głosowania, a i tak prawie nic ni ugrały. Do tego jeszcze ta kompromitacja z telefonami do Jarka; głowa państwa niesamodzielna...
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez Monia » Pn cze 25, 2007 19:35

Jesli chodzi o prawo podatkowe to bardzo dobrze, ze jest nadrzednosc choc tylko na papierze - patrz ustawa VAT.
Normalnie mi glupio, ze nasz prezydencik musi sie brachola w kazdej sprawie radzic. I ten jego przyklejony usmiech...
Jarek musial pielegniarek pilnowac stad ta akcja. Dobrze, ze nie zagluszali mu fal :wink:
Monia
Ranga 3
Ranga 3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wszystkie inne tematy