Polityka

Forum dla tematów bez własnej kategorii.

Moderator: Krzysztof

Polityka

Postprzez ArekŻ » Śr lis 09, 2005 16:30

Długo zastanawiałem się na założeniem tego tematu i miałem wątpliwości co do jego przyjęcia. Ale przecież od tego mamy Naszą stronę, żeby pisać o tematach, które nas poruszają. Wiele wspólnych dyskusji dotyczyło polityki więc doszedłem do wniosku, że jakoś wybaczycie mi ten wątek, do którego czasami ktoś coś dopisze.

Zacznę od godnej podziwu konsekwencji. Dziś rano radiowa "Trójka" gościła przewodniczącego Leppera. Już po zakończeniu właściwego wywiadu jeden z redaktorów zadaje "dla rozluźnienia" ostatnie pytanie: "Prawdopodobnie już Pan słyszał, że mamy szansę na Euro 2012, co Pan na to". Na co przewodniczący dumnie "My jako Samoobrona jesteśmy przeciwni wprowadzenia euro w Polsce".
ArekŻ
Ranga 5
Ranga 5

Postprzez Krzysztof » Śr lis 09, 2005 20:39

BUAHAHAHAHAHAHA!!
To tylko w pierwszej chwili jest jednak śmieszne...

Żabo!
Dziękuję Ci za ten temat! Ja nie chciałem go zakładać, bo stwierdziłem, że zostanie to jednoznacznie ocenione, a naprawdę bardzo, bardzo mi go brakowało! Dzięki.

Teraz jednak nic jeszcze nie napiszę. Tak wiele mi się bowiem cisnęło do napisania ostanio, że nie wiem od czego zacząć.

Pozdrawiam wszystkich wieczornie.
Krzysztof
Krzysztof
Ranga 7
Ranga 7

Postprzez ArekŻ » Pt lis 11, 2005 18:14

Znalazłem w necie autentyczny wywiad z L.Kaczynskim z marca'2005, który ukazuje stosunek Kaczyńskich do prawdomówności. Podstawa to wygrać wybory.
Marzec 2005 rok / antena RMF FM
RMF FM : Czy w przyszłej kadencji Sejmu będzie możliwa sytuacja kiedy partia poprze ludzi mających kłopoty z prawem ?
Lech Kaczyński : Nie ma takiej możliwości. PIS jest partią ludzi praworządnych, którzy dążą do rozliczeń krzywd. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS.
RMF FM : Czyli poparcie dla takiego polityka jak na przykład Andrzej Lepper gdyby starał się o fotel marszałka jest niemożliwe?
Lech Kaczyński : Nie ma takiej możliwości. Najwyższe funkcje w państwie muszą sprawować ludzie czyści jak łza. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne.
ArekŻ
Ranga 5
Ranga 5

Postprzez Szurak » Śr lis 16, 2005 17:43

Ja też rzucę cytatem - z Jarka Kaczyńskiego:
"Nie stanąłem na czele rządu, bo uważałem, że kto inny będzie lepszym premierem niż ja. Osobiście chcę robić to, co w sensie społecznym i narodowym uważam za najważniejsze: umocnić kierowaną przez siebie partię."
Cytat pochodzi ze... stycznia 1991r. i dotyczy Porozumienia Centrum. :?
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez BartekS » Pt lis 18, 2005 8:26

"...Wczoraj nikt nie potrafił nam wytłumaczyć, skąd te zmiany. Wiceminister skarbu Michał Stępniewski był zaskoczony brakiem przepisów o konkursach. Sądził, że do Sejmu trafił ten sam projekt nowelizacji z zeszłej kadencji....

W rodzinnych stronach moich jest takie powiedzenie: "Zrób się głupi, przyjdziesz frei" (w wolnym tłumaczeniu: "sprawiaj wrażenie durnego i wszystko CI wybaczą", czy coś w ten deseń...)

Oni tak chyba całą kadencję zamierzają... :shock:
BartekS
Ranga 3
Ranga 3

Postprzez FilipC » Pt lis 18, 2005 13:50

Wypowiedź Przewodniczącego Andrzeja L. o Leszku Balcerowiczu:

(26 sierpnia) Powinien stanąć przed Trybunał Stanu. Choćby za prywatyzacje, za reformy gospodarcze.

(18 listopada) Wcale nie musi odchodzić, on dobrze wykonuje to, co mu każe ustawa. Na jego miejscu każdy ekonomista robiłby to samo...

więcej wypowiedzi Wicemarszałka Andrzeja L. znajdziedcie tu http://wiadomosci.onet.pl/1197614,11,item.html

Dobrze, że mamy polityków o ustatkowanych poglądach.
FilipC
Ranga 4
Ranga 4

Postprzez Szurak » Wt lis 29, 2005 18:07

Właśnie się dowiedziałem, że poseł Piłka chce opodatkować bezdzietnych.
Zastanawiałem się, kiedy mieliby pobierać ten podatek. Do czasu spłodzenia pierwszego potomka? To jawna dyskryminacja tych, którzy dorobią się dzieci w późnym wieku. Załóżmy, że ktoś jako jurny staruszek narobi dzieci (nie mając ich wcześniej) - całe życie płacił więcej od tych, którzy zaczęli wcześniej, a na końcu ma więcej dzieci niż oni. Będą dawać zwrot podatku z odsetkami?
To się ludzie rzucą rozmnażać!
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez ArekŻ » Wt lis 29, 2005 21:23

Widzę, że blady strach padł na kolegę :twisted: . Nie ociągać się Panowie, do roboty... ulgi podatkowe czekają.
Swoją drogą o ile łatwiej teraz będzie można poderwać dziewczynę. Można np. zacząć: wiesz ten system podatkowy...
ArekŻ
Ranga 5
Ranga 5

Postprzez Krzysztof » Wt lis 29, 2005 22:43

He he Szuraczku Twoje dywagacje są dość interesujące. Sądzę, że powinni zwracać podatek z odsetkami - kto wie, czy nie byłaby to najlepsza z lokat emerytalnych? Ponieważ pomysł ten jest kompletnie absurdalny, nie warto się specjalnie nim ekscytować. Jeden z kolegów Piłki coś dzisiaj sugerował, że on niedawno został ojcem i na odwagę go wzięło nagle.

Ja zwróciłbym za to uwagę na dużo poważniejszą sprawę pewnej idiotki ze Szczecina. To jest dopiero wynalazek. Generalnie dotąd mieliśmy jako takie szczęście do ministrów finansów, ale ta spokojnie może walczyć z tym debilem od "koszernej gazety" o palmę pierwszeństwa, a wydawało się, że już głupszego być nie może. Nie wiem co pisuar chciał pokazać wystawiając ją na to stanowisko? Nie dość, że kompromituje siebie samą, swoją (za przeproszeniem) uczelnię (bo to raczej szkółka), to jeszcze generalnie rząd, Polskę no i oczywiście - kobiety! Może o to PiS-uarowi chodziło? Tylko czy to nie za duży koszt?
Krzysztof
Krzysztof
Ranga 7
Ranga 7

Postprzez Krzysztof » Śr lis 30, 2005 15:58

A! I jeszcze jedno sobie uświadomiłem a propos tej baby - tylko współczuć EdycieCh takiego szefa...
Krzysztof
Krzysztof
Ranga 7
Ranga 7

Postprzez Szurak » Śr lis 30, 2005 17:27

Ja bym myślenia Piłki nie lekceważył. To jest charakterystyczne myślenie dla tych ludzi, nawet jeśli z powodów taktycznych się odcinają.
Konkretnie to Piłce chodziło o wyższą składkę na ZUS. No bo niby jak to?! Delikwent nie dostarcza państwu obywateli, którzy pracowaliby na jego i innych emerytury, a sam wyciągnie bezwstydnie po emeryturkę swoją brudną łapę! :shock:
Stosując "logikę Piłki" wpadłem na lepszy pomysł: należy dołożyć domiar (opodatkować) wszystkim, którzy zarabiają poniżej średniej krajowej. Nie dość dokładają się do budowy IV RP (bo poniżej przeciętnej), a korzystają! Niech dopłacają różnicę. A co!
Albo jeszcze lepszy pomysł: każdemu emigrującemu Polakowi na granicy dowalać domiar w wysokości niezapłaconych do końca życia podatków i ZUS-ów. On wyjedzie, a na dziadków kto będzie robił?! :x
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez Szurak » Śr lis 30, 2005 17:39

ArekŻ napisał(a):Widzę, że blady strach padł na kolegę :twisted: . Nie ociągać się Panowie, do roboty... ulgi podatkowe czekają.
Swoją drogą o ile łatwiej teraz będzie można poderwać dziewczynę. Można np. zacząć: wiesz ten system podatkowy...

Żaba, gdzieś słyszałem, że w dzisiejszych czasach rodzina z trójką dzieci uznawana jest juz za wielodzietną. Pamiętam, że za komuny było nawet dla takich specjalne odznaczenie. Na twoim miejscu ja bym wybadał sprawę. Machniesz w Jelonce takim medalem od kaczora i od razu jesteś gość!:D
Ale za to może załapię się na nowy zasiłek: randkowe. Podobno kawalerowie (względnie panny) będą mogli liczyć na zwrot kosztów randek, oczywiście po udowodnieniu, że dany wydatek przyniósł pożądane efekty w postaci prokreacji. Należy oczywiście zbierać wszystkie rachunki. :lol: :lol: :lol:
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez Krzysztof » Śr lis 30, 2005 18:47

Szurak napisał(a):Ja bym myślenia Piłki nie lekceważył.

Nie, nie Szurak! To kompletna bzdura. Żyjemy w końcu w wolnym kraju. PiSuar może sobie różne cyfry wymyślać (ostatnio w modzie jest rzymska czwórka) ale to jest akurat niezmienne. Rządy się zmieniają, parlamenty, ministrowie i piłki też. A Polska trwa. Bo Polska to nie oni, to MY!
Krzysztof
Krzysztof
Ranga 7
Ranga 7

Postprzez IOWA » Cz gru 01, 2005 12:22

OOOOO!!!!Nie Szuraku!!!
Twoj ostatni pomysl podoba mi sie najmniej :o
IOWA
Ranga 4
Ranga 4

Postprzez Szurak » Cz gru 01, 2005 12:51

No tak Iowa, za tobą jako dywersantką powinno się rozesłać międzynarodowe listy gończe. :lol:
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez Szurak » Pt gru 02, 2005 14:55

W ostatniej Polityce jest zarąbisty artykuł o Jarosławie Kaczyńskim.
Aż skóra cierpnie. :?
Szurak
Ranga 6
Ranga 6

Postprzez koziolek1 » So gru 03, 2005 13:19

Szuraku Piłka sie nie martw, bo sam wiesz jak jest z piłkami...
zejdzie z niego powietrze i bedzie kapeć a pomysł upadnie.
koziolek1
Ranga 7
Ranga 7

Postprzez ArekŻ » N gru 04, 2005 20:58

Szuraku uprawiasz dywersję. Co się wieczorem chcę zbliżyć do Edyty to widzę Kaczora z orderem. Jak tak dalej pójdzie, to będziesz przyczyną rozpadu naszego związku.
ArekŻ
Ranga 5
Ranga 5

Postprzez ArekŻ » N gru 04, 2005 21:23

Najgorsze, moim zdaniem, w obecnej sytuacji jest budowanie przez rządzącą ekipę wizerunku państwa jako dojnej krowy. Szacunek do instytucji państwa nigdy nie był zbyt wielki i tym bardziej takie działania są szkodliwe. Coraz więcej grup społecznych i zawodowych uważa, że "im się należy" a rządzący politycy ich w tym wspierają. Trzeba tylko zabrać drukarkę do pieniędzy z NBP. Sprawa górniczych emerytur potęguje tylko przeświadczenie, że pieniądze się w państwie znajdą tylko trzeba pokazać temu państwu swoją siłę. Oczywiście "obdarowani" cały czas będą nezadowoleni z państwa, które dało im za mało.
ArekŻ
Ranga 5
Ranga 5

Postprzez dorka » Pn gru 05, 2005 20:00

Z racji tego, ze mam teraz duzo czasu na sluchanie wiadomosci radiowych, to dorzuce swoje 3 gorsze do tego pasjonujacego tematu.
Ja czuje sie osaczona przez panstwo, ktore coraz bardziej przypomina mi panstwo narodowo- socjalistyczne (te odznaczenia za rodzenie dzieci, obiecywanie kazdemu poprawy losu).
Nigdy nie przypuszczalam, ze bede sie bala o kierunek rozwoju panstwa, w ktorym przyszlo mi zyc.
"Polityka to bagno i kazdy sie musi ubrudzic"- tak spiewa Kazik Staszewski.
Oby tylko, nam sie nie dostalo.
Panstwo potrzebuje rzadu technokratow.
dorka
Ranga 2
Ranga 2

Następna strona

Powrót do Wszystkie inne tematy